جمعه, 2 مهر 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

16 درصد تولید نفت آمریکا در خلیج مکزیک هنوز تعطیل است

۵:۱۸ ب٫ظ, ۲ مهر ۱۴۰۰
نفت امریکا

۱۶ درصد تولید نفت آمریکا در خلیج مکزیک هنوز تعطیل است
تولید نفت خام آمریکا هنوز هم تحت تاثیر پیامدهای طوفان آیدا قرار دارد و 16 درصد از تولید نفت در خلیج مکزیک این کشور هنوز از سر گرفته نشده است.

این جدیدترین گزارش اداره ایمنی و اقدامات زیست محیطی فدرال آمریکا (BSEE) ازطوفان آیداست و تاکید می‌کند تأثیرات این طوفان همچنان ادامه خواهد داشت.

در این گزارش آمده است 31 سکوی تولید نفت در خلیج مکزیک همچنان خالی از خدمه هستند و حدود 16.18 درصد از تولید نفت این منطقه معادل 300 هزار بشکه در روز و همچنین 24.27 از تولید گاز در این منطقه هنوز متوقف است.

اختلالی که طوفان آیدا در تولید نفت خام خلیج مکزیک به وجود آورد، بی سابقه بوده است. این طوفان در چهاردهم سپتامبر 30 میلیون بشکه از تولید نفت آمریکا را متوقف کرد.

آغاز فعالیت سکوهای نفتی و پالایشگاه ها پس از طوفان آیدا به کندی انجام شده است. شرکت شل اعلام کرد یکی از سکوهای نفتی متعلق به آن تا پایان سال جاری میلادی تعطیل خواهد بود.

یکی از پالایشگاه های متعلق به شرکت فیلیپس 66 هم تا مدتها بسته می‌ماند.

تولید نفت خام آمریکا از 11.5 میلیون بشکه قبل از طوفان آیدا به 10 میلیون بشکه در روز در یک هفته پس از آن رسید. تولید نفت در این کشور در هفته منتهی به هفدهم سپتامبر تا 10.6 میلیون بشکه در روز افزایش یافته بود.

یک طوفان جدید گرمسیری با نام سام در حال حاضر در اقیانوس اطلس شکل گرفته و انتظار می‌رود تا پایان هفته به یک طوفانه درجه 3 تبدیل شود.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *