جمعه, 12 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

3 نفتکش حامل بنزین خریداری شده لبنان کجاست؟

۴:۵۲ ب٫ظ, ۱۲ شهریور ۱۴۰۰

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از فارس، «تانکر ترکرز» در توئیتی درباره نفت کش های حامل بنزین که از ایران به لبنان قرار بود برود،‌ اعلام کرد: بر اساس ردیابی کشتی هایی که انجام داده ایم، نخستین نفتکش ایرانی هنوز به کانال سوئز نرسیده و دومی هنوز از قلمرو ایران خارج نشده اما بندر ایران را ترک کرده است و سومین تانکر حامل سوخت هم در حال ترک ایران است و حدود 10 تا 12 روز طول می کشد به کانال سوئز برسد.

تانکر ترکرز در واکنش به مخاطبان خود در توئیتی تاکید کرده است که کشتی حامل سوخت ایران به سوریه نرسیده است.

امروز روزنامه «الاخبار» لبنان مدعی شده بود که کشتی ایرانی حامل سوخت در بندری در سوریه لنگر انداخته و از آنجا قرار است با تانکر به لبنان حمل شود.

اما روزنامه «عرب نیوز» دیگر رسانه عربی، به نقل از تانکر ترکرز مدعی شده است که کشتی که در سوریه است همان کشتی نیست که قرار بود از ایران به مقصد لبنان سوخت ببرد.

تانکر ترکرز 23 ساعت پیش هم در توئیتی اعلام کرده بود که بر اساس تصاویر ماهواره ای کشتی دوم و سوم ایران که قرار است به مقصد لبنان حرکت کند هنوز حرکت نکرد ه است.

تانکر ترکرز تاکید کرده است: « تانکر نفتی که چند روز پیش به سوریه رسیده حامل 730 هزار بشکه نفت خام ایران است و محموله بنزین نمی باشد و حمل نفت خام با کشتی برای تامین نیاز سوریه، معمولا چند بار در ماه توسط ایران اتفاق می افتد و این محموله برای لبنان نیست.»

خبرگزاری رویترز هم روز گذشته به استناد توئیت های تانکر ترکرز نوشته بود که بر اساس تصاویر ماهواره ای، دو کشتی که سوخت ایران را به مقصد لبنان می برند در آستانه خروج از ایران هستند و تانکر اولی هم تا حالا باید در بخش جنوبی دریای سرخ باشد.

«تانکر ترکرز» مرکز خدمات آنلاین مستقل است که کشتی ها و ذخایر نفت کشورها را در مناطق جغرافیایی مختلف ردیابی و گزارش می دهد.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *