یکشنبه, 31 اردیبهشت 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

جهش بی‌سابقه طلا رقم خورد

۴:۳۴ ب٫ظ, ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
طلا

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از اقتصاد۲۴- از ابتدای امروز تا لحظه نگارش این گزارش، هر اونس طلا در بازار جهانی، ۱۹ دلار و ۴۲ سنت گران شده‌است و هزار و ۹۷۷ دلار و ۸۷ سنت قیمت خورده‌است؛ گفتنی است که با وجود جهش قیمتی امروز، ارزش طلا کمتر از اواخر ماه مارس است.

پس از صعود به بالای ۲۰۰۰ دلار در هر اونس در آوریل و نزدیک شدن به بالاترین قیمت‌های تاریخ پس از آخرین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در اوایل ماه مه، قیمت طلا امروز به حدود ۱۹۷۷ دلار در هر اونس بازگشته‌ است.

جهش بی‌سابقه طلا رقم خورد
چند عامل وجود دارد که می‌تواند در کاهش‌های اخیر نقش داشته باشد. پس از اینکه تورم در این هفته نشانه‌هایی از سرد شدن را نشان داد، ارزش دلار به بالاترین حد دو ماه اخیر رسید؛ و در حالی که احتمال نکول بدهی آمریکا در آینده وجود دارد برخی از سرمایه گذاران به دنبال امنیت طلا در اوایل این ماه بودند، اما پیشرفت در مذاکرات بین رهبران واشنگتن از فوریت سرمایه‌گذاری در بازار طلا کاسته است.

همانطور که بسیاری از سرمایه گذاران می‌دانند، نوسانات در هر بازاری از جمله طلا قابل انتظار است. علاوه بر این، این فلز گرانبها به دلیل توانایی خود در ذخیره ارزش در طول زمان، شهرت دیرینه‌ای دارد. ممکن است امروز قیمت‌ها اندکی کاهش یابد، اما بسیاری از کارشناسان انتظار ندارند که این روند به یک روند بلندمدت تبدیل نخواهد شد. در همین هفته، تعدادی از استراتژیست‌های سرمایه گذاری چشم انداز مثبت طلا را در سال آینده و بعد از آن گزارش کردند.

موسسه سرمایه گذاری ولز فارگو در گزارشی در روز دوشنبه پیش بینی کرد که افزایش قیمت طلا می‌تواند تا سال ۲۰۲۴ ادامه یابد. آن‌ها از پتانسیل احتمالی برای رکود جهانی و تورم به عنوان دو دلیل صعود طلا و سایر فلزات گران‌بها یاد کردند.

به طور مشابه، استراتژیست‌های دفتر سرمایه‌گذاری UBS روز پنجشنبه گزارشی منتشر کردند که در آن نسبت به بهبود ارزش طلا در سال جاری اطمینان داشتند. در این گزارش آمده است: «فلز زرد از ابتدای سال جاری تا کنون ۸.۲ درصد گران شده‌است و ما فکر می‌کنیم که احتمالاً در اواخر امسال با چندین محرک میان‌مدت تا بلندمدت به بالاترین حد خود برسد».

پربیننده ها

    No Post found

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *