جمعه, 15 اردیبهشت 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

زنگ خطر سد‌های تهران به صدا درآمد

۳:۱۶ ب٫ظ, ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
کمبود اب

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از ایسنا؛ در حال حاضر سد‌های پنج‌گانه تهران ۵۰۴ میلیون مترمکعب آب دارند این در حالی است که سال گذشته در همین زمان حجم آب سد‌های تهران ۵۴۵ میلیون مترمکعب ثبت شده است.

در حال حاضر سد امیرکبیر ۱۱۰ میلیون مترمکعب آب دارد که این عدد در سال گذشته ۱۰۰ میلیون مترمکعب ثبت شده و نسبت به سال قبل ۹ میلیون مترمکعب افزایش داشته، اما در مقایسه با سال نرمال این عدد ۶۸ میلیون مترمکعب منفی بوده است.

سد لتیان در حال حاضر ۶۵ میلیون مترمکعب آب دارد که در سال قبل این عدد ۶۲ میلیون مترمکعب ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل سه میلیون مترمکعب رشد داشته و نسبت به سال نرمال ۱۱ میلیون مترمکعب کاهش داشته است.

وضعیت حجم مخازن سد لار نیز گویای موجودی ۵۲ میلیون مترمکعب آب است که این عدد در سال قبل ۷۴ میلیون مترمکعب بوده است که نسبت به سال قبل ۲۳ میلیون مترمکعب و نسبت به سال نرمال ۱۱۹ میلیون مترمکعب کاهش یافته است.

آب سد‌های تهران کم شد

حجم آب سد طالقان در شرایط کنونی ۲۱۹ میلیون مترمکعب ثبت شده که در مقایسه با سال قبل که عددی معادل ۲۳۷ میلیون مترمکعب بوده ۱۸ میلیون مترمکعب و نسبت به سال نرمال ۱۲۸ میلیون مترمکعب کاهش داشته است.

حجم مخزن در سد ماملو نیز ۵۹ میلیون مترمکعب ثبت شده که این عدد در سال قبل ۷۱ میلیون مترمکعب بوده است.

این اعداد حاکی از کاهش ۱۲ میلیون مترمکعبی حجم مخزن سد نسبت به سال قبل و ۱۰۹ میلیون مترمکعبی نسبت به سال نرمال دارد.

پربیننده ها

    No Post found

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *