پنجشنبه, 6 مهر 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

مقایسه تعرفه مکالمه همراه اول با ایرانسل

۲:۰۳ ب٫ظ, ۶ مهر ۱۴۰۲

به گزارش اقتصادآزاد؛ مشترکان دائمی همراه اول و ایرانسل بابت برقراری تماس با هر خط دیگری باید به ازای هر دقیقه صحبت کردن نزدیک ۶۰ تومان بپردازند اما همین هزینه از مبدا سیمکارت‌های اعتباری تقریبا دقیقه‌ای ۹۰ تومان می‌افتد. تعرفه مکالمه همراه اول و ایرانسل آخرین بار سال ۹۷ دستخوش تغییر شده و از آن موقع تا الان نرخ مکالمه در این اپراتور‌ها ثابت مانده است.

تعرفه مکالمه همراه اول در سیمکارت‌های دائمی و اعتباری متفاوت است. براساس جدولی که در سایت همراه اول وجود دارد، کسی که با سیمکارت دائمی همراه اول به خطوط ثابت یا سیمکارت دیگری از همراه اول زنگ می‌زند، باید بابت هر دقیقه مکالمه ۵۹۹ ریال یعنی تقریبا ۶۰ تومان بپردازد، اما همین هزینه از مبدا سیمکارت اعتباری همراه اول ۳۰ تومان بیشتر است.

تعرفه مکالمه همراه اول از مبدا سیمکارت‌های دائمی به‌این ترتیب بعد ۱۰ دقیقه صحبت کردن به حدود ۶۰۰ تومان می‌رسد، ولی همین هزینه با سیمکارت دائمی به مرز ۹۰۰ تومان می‌رسد.

تعرفه مکالمه همراه اول از سیمکارت اعتباری به خطوط ثابت و سایر خطوط این اپراتور ۸۹۹ ریال یا تقریبا ۹۰ تومان است.
تعرفه مکالمه همراه اول با سایر اپراتور‌ها تفاوتی با برقراری تماس با خطوط همراه اول ندارد و فقط دائمی بودن و اعتباری بودن سیمکارت در آن موثر است.

تعرفه مکالمه همراه اول مثلا از خطوط دائمی با سیمکارتی از ایرانسل یا رایتل با همان نرخ ۵۹۹ ریال (۵۹.۹ تومان) محاسبه می‌شود و کسی که از سیمکارت‌های اعتباری همراه اول به سیمکارت‌های ایرانسل، رایتل یا خطوط ثابت زنگ می‌زند، باید به‌خاطر هر دقیقه صحبت کردن ۸۹۹ ریال (۸۹.۹ تومان) بپردازد.

هزینه ارسال پیامک فارسی هم از مبدا سیمکارت دائمی همراه اول بابت هر صفحه ۸.۹ تومان است و این هزینه از کسی که سیمکارت اعتباری همراه اول دارد، ۱۰.۶ تومان محاسبه می‌شود. البته ارسال متن با زبان لاتین هزینه بیشتری دارد و بابت سیمکارت دائمی و اعتباری به‌ترتیب ۲۲.۲ و ۲۶.۴ تومان آب می‌خورد.

تعرفه مکالمه ایرانسل

تعرفه مکالمه ایرانسل دقیقا مشابه تعرفه مکالمه همراه اول محاسبه می‌شود و در این اپراتور هم دائمی یا اعتباری بودن سیمکارت در بالاوپایین شدن نرخ مکالمه موثر است.

تعرفه مکالمه ایرانسل برای کسانی که سیمکارت دائمی این اپراتور را دراختیار دارند و با آن به سایر خطوط ایرانسل زنگ می‌زنند، به‌ازای هر ثانیه حدود ۰.۹۹ تومان است و به‌این ترتیب بابت هر دقیقه به ۵۹.۹ می‌رسد. به‌این ترتیب یک مکالمه ۱۰ دقیقه‌ای از مبدا سیمکارت دائمی ایرانسل تقریبا ۶۰۰ تومان هزینه دارد، ولی همین هزینه برای کسی که با سیمکارت دائمی ایرانسل تماس می‌گیرد، به حدود ۹۰۰ تومان می‌رسد.

تعرفه مکالمه ایرانسل از مبدا خطوط اعتباری این اپراتور به مقصد سایر سیمکارت‌های ایرانسل به‌ازای هر ثانیه ۱.۴۹ تومان یعنی دقیقه‌ای ۸۹.۹ تومان خواهد بود.

تعرفه مکالمه ایرانسل بابت صحبت کردن با سایر اپراتور‌ها و خطوط ثابت مثل تعرفه مکالمه ایرانسل به ایرانسل حساب می‌شود. یعنی کسی که با سیمکارت دائمی ایرانسل به سایر اپراتور‌ها زنگ می‌زند باید، آخر ماه به‌ازای هر دقیقه صحبت کردن باید ۵۹.۹ تومان کنار بگذارد.

تعرفه مکالمه ایرانسل برای کسی که با سیمکارت اعتباری این اپراتور به سایر اپراتور‌ها زنگ می‌زند، ۸۹۹ ریال (۸۹.۹) تومان خواهد بود.

هزینه ارسال پیامک فارسی از سیمکارت دائمی و اعتباری ایرانسل به‌ترتیب ۱۱.۹ و ۱۳.۶ تومان خواهد بود و هزینه ارسال پیامک لاتین از سیمکارت دائمی و اعتباری به‌ترتیب ۲۵.۲ و ۲۹.۴ تومان است.

مقایسه تعرفه مکالمه همراه اول و ایرانسل

اپراتور مبدا اپراتور مقصد تعرفه مکالمه با سیمکارت دائمی تعرفه مکالمه با سیمکارت اعتباری
همراه اول همراه اول یا خطوط ثابت 59.9 تومان به‌ازای هر دقیقه 89.9 تومان به‌ازای هر دقیقه
همراه اول سایر اپراتور‌ها 59.9 تومان به‌ازای هر دقیقه 89.9 تومان به‌ازای هر دقیقه
ایرانسل ایرانسل یا خطوط ثابت 59.9 تومان به‌ازای هر دقیقه 89.9 تومان به‌ازای هر دقیقه
ایرانسل سایر اپراتور‌ها 59.9 تومان به‌ازای هر دقیقه 89.9 تومان به‌ازای هر دقیقه

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.