دوشنبه, 25 اردیبهشت 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

گام‌های مثبت در مدیریت بازار ارز

۴:۴۹ ب٫ظ, ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

به گزارش اقتصاد آزاد علی رضایی، عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم کنگاور در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ایبِنا اظهار داشت: تحولات مجموعه تیم اقتصادی دولت، نشان دهنده تغییرات مثبت است که یکی از همین تغییرات کاهشی شدن نرخ دلار خواهد بود، زیرا واقعیات اقتصادی قدرتمند است و به سرعت خود را در زندگی روزمره مردم نشان می‌دهد.

وی در ادامه اضافه کرد: دو قوه مقننه و مجریه باید به کاری دست زنند که شعار رهبری (مهار تورم و رشد تولید) عملیاتی شود و مردم از این نارضایتی و بدبینی که نسبت به آینده پیدا کرده اند، فاصله گیرند.

این عضو کمیسیون اقتصادی در این خصوص یادآور شد: بسیار روشن است، یکی از مولفه‌هایی که در زمینه اقتصادی می‌تواند به کمک مردم آید، مدیریت قیمت سکه و طلا و ارز است. بانک مرکزی تا حد توان خود، کار‌های مثبت و درستی در این زمینه انجام داده، اما در حالت کلی تابعی از تصمیمات دولت به حساب می‌آید و تا زمانی که استقلال پیدا نکند چاره‌ای جز اجرای دستورات را ندارد و درست هم در همین بخش است که با مشکل روبرو می‌شود.

نماینده مردم کنگاور در این باره تصریح کرد: کنار مسئله اشاره شده باید این نکته را مورد توجه داشت که رشد تولید و مهار تورم با هم پیش می‌رود، زمانی که سرمایه گذار، کشاورز و به طور کلی فعال اقتصادی تشویق به کار می‌شود، فراوانی در تولید و کالا را شاهد خواهیم بود. معمولا نظام عرضه و تقاضا نرخ را تعیین می‌کند و وقتی عرضه زیاد شود، تولید بالا می‌رود و تقاضا پوشش داده خواهد شد. به این معنا؛ نسبتی برقرار می شود که در نهایت تعادل بازار را برقرار می‌سازد، بنابراین قیمت‌ها تعدیل و با سود مردم همراه می‌شود.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *