جمعه, 5 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

این بازنشستگان اعتبار خرید یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی می‌گیرند

۳:۲۰ ب٫ظ, ۵ شهریور ۱۴۰۰
حق عائله‌مندی بازنشستگان افزایش حقوق بازنشستگان

این بازنشستگان اعتبار خرید یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی می‌گیرند
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از انعقاد قرارداد جدید بین این صندوق و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش خبر داد که براساس آن بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری می‌توانند با اعتبار یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید کنند.

محمود مرتضایی فرد با بیان اینکه طرح فروش اعتباری کالاهای مصرفی پیش از این با همکاری فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه برقرار بود، گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر بازنشستگان برای افزایش شعبه و مکان‌های خرید و استفاده از این طرح رفاهی و دسترسی همه بازنشستگان در سراسر کشور به مزایای این طرح، تفاهمنامه‌ای با شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش منعقد شده تا بیش از ۲۸۰۰ شعبه این فروشگاه در سراسر کشور در طرح خرید اعتباری کالاهای مصرفی مورد استفاده بازنشستگان و وظیفه بگیران قرار گیرد.

وی افزود: سقف خرید اعتباری در این تفاهمنامه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که اقساط آن طی سه ماه، با اقساط مساوی و بدون کارمزد از حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران عزیز کسر خواهد شد.

مرتضایی اظهارکرد: طرح جدید که با فروشگاه‌های افق کوروش اجرا می‌شود، بدون کارمزد است؛ همچنین در این طرح به جای استفاده از چهار رقم آخر کد ملی به عنوان رمز، از همان رمز اصلی کارت استفاده خواهد شد. ضمن اینکه تخفیف ۱۸ درصدی برای خرید محصولات پگاه همچنان برقرار خواهد بود.

وی اضافه کرد: در این طرح همچنین شیوه جدیدی در تامین اعتبار کارت بازنشستگان اجرا می‌شود که طی آن، هر ماه به میزان مبلغ قسطی که از حقوق بازنشسته برای خرید از فروشگاه افق کوروش کسر می‌شود به اعتبار وی دوباره اضافه خواهد شد.

به گفته مرتضایی، به این معنی که اعتبار این طرح صفر نخواهد شد و بازنشسته و وظیفه بگیر زیرپوشش صندوق می‌تواند به صورت مستمر از این تسهیلاتِ بدون کارمزد استفاده کند و اقساط آن را تا ۳ ماه بعد از خرید پرداخت کند، این طرح از اول شهریورماه ۱۴۰۰ در تمامی فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش اجرا و مشمولان این طرح بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری هستند.

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در این طرح نیز مانند طرح خرید از فروشگاه‌های رفاه نیازی به اعلام به صندوق دار و استعلام وجود ندارد و این تسهیلات اعتباری به صورت خودکار در کارت حقوق بانک صادرات این عزیزان تامین شده است.

مرتضایی فرد یادآور شد: در صورتی که فرد از همه اعتبار طرح استفاده نکند و تنها بخشی از تسهیلات را در طول ماه استفاده کرده باشد، اقساط بازپرداخت او نیز متناسب با میزان استفاده کسر خواهد شد.

وی تاکید کرد: به منظور اطمینان از مراجعه و استفاده شخص بازنشسته و وظیفه بگیر زیرپوشش از طرح و جلوگیری از سوء استفاده از کارت بازنشستگان، برای خرید اعتباری باید ۵ درصد مبلغ کل خرید به صورت نقدی پرداخت و پس از آن مبلغ باقیمانده از تسهیلات اعتباری طرح کسر شود.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *