سه شنبه, 6 مهر 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

این ۵ ارز دیجیتال را دنبال کنید

۱۲:۳۸ ب٫ظ, ۶ مهر ۱۴۰۰
ارز دیجیتال

فهرست این مقاله (با کلیک روی هر عنوان به محتوای مورد نظر هدایت می‎‌شوید) مخفی کردن
طی ۱۲ سال گذشته، دولت چین بارها و بارها تلاش کرده است مانع از رشد صنعت رمزنگاری در این کشور شود، اما تاکنون ممنوعیت های کلی معاملات رمزنگاری در بلندمدت نتوانسته است روند رشد ارزهای رمزنگاری شده را تغییر دهد. این نشان می دهد که هیچ کشوری، حتی اگر دومین اقتصاد بزرگ جهان باشد، نمی تواند ظهور و رشد ارزهای رمزنگاری شده را متوقف کند.

ماریون لابور (Marion Laboure)، تحلیلگر دویچه بانک در وب سایت رسمی این بانک گفته است که بیت کوین (BTC) به احتمال زیاد “در آینده نزدیک همچنان نوسانی و ناپایدار باقی خواهد ماند” زیرا اکثر مردم آن را برای سرمایه گذاری یا برای معامله خریداری می کنند نه به عنوان یک بستر مبادلاتی.

  با این حال، وی معتقد است که بیت کوین می تواند به “طلای دیجیتال قرن ۲۱” تبدیل شود و این روند می تواند تا قرن ها به دور از کنترل شدید از سوی دولت ها ادامه یابد.

  در کنفرانس سالانه سرمایه گذاری مورنینگ استار، دنیس لینچ (Dennis Lynch)، مدیر مدیریت دارایی در کانترپوینت، بیت کوین را به کنی (Kenny) شخصیت اصلی کارتون South Park تشبیه کرد. لینچ گفت: “دوست دارم بگویم بیت کوین شبیه کنی در کارتون South Park است، او در هر قسمت می میرد و دوباره باز می گردد.”

  با کاهش تأثیر ترس، عدم اطمینان و تردید ایجاد شده پس از بیانیه اخیر چین، قصد داریم در ادامه نمودارهای ۵ ارز رمزنگاری شده برتر بازار را بررسی کنیم که ممکن است در کوتاه مدت عملکردی قوی داشته باشند.

  BTC/USDT

  بیت کوین بار دیگر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه (۴۱۰۰۲ دلار) بازگشت و این نشان می دهد که گاوها تلاش می کنند با قدرت از این سطح دفاع کنند. گاوها اکنون سعی می کنند قیمت را از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۵۱۷۸ دلار) بالاتر ببرند.

  نمودار

  شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار گرفتن شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه منفی نشان می دهد که خرس ها برتری دارند. در صورت کاهش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، احتمال شکست آن زیر SMA-۱۰۰ افزایش می یابد. با چنین حرکتی، یک الگوی سر و شانه نزولی تشکیل می شود که هدف آن تراز ۳۲۴۲۳.۰۵ دلار خواهد بود.

  برای آغاز یک روند صعودی احتمالی تا مرز ۵۲۹۲۰ دلار، گاوها باید قیمت را تا بالای مقاومت بالاسری در تراز ۴۸۸۴۳ دلار افزایش داده و در همین سطح حفظ کنند. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این سطح می تواند نشانه از سرگیری روند صعودی باشد.

  نمودار2

  در نزدیکی خط گردن الگوی مذکور، جفت BTC/USDT شاهد درگیری شدید بین گاوها و خرس ها می باشد. گاوها قیمت را به بالای ۲۰-EMA سوق داده اند و در مرحله بعدی سعی خواهند کرد تا مانع موجود در تراز ۴۵۲۰۰ دلار را پش سر بگذارند.

  در صورت موفقیت آنها، این جفت ارز می تواند به ۴۹۰۰۰ دلار برسد. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس ها سعی می کنند قیمت را به زیر سطح حمایتی مهم ۴۱۰۰۰ دلار تا ۳۹۶۰۰ دلار بکشانند. شکست این منطقه می تواند به معنای شروع یک روند نزولی دیگر باشد.

  AVAX/USDT

  اوالانچ (AVAX) اکنون درون یک کانال صعودی معامله می شود. دم بلند روی کندل استیک دیروز نشان می دهد که گاوها با افت قیمت تا مرز EMA ۲۰ روزه (۶۱ دلار) مشغول خرید هستند.

  نمودار3

  افزایش میانگین های متحرک و قرارگیری RSI در منطقه مثبت نشان دهنده برتری خریداران است. جفت ارز AVAX/USDT اکنون می تواند بار دیگر برای لمس مجدد بالاترین سطح قیمت تاریخی خود در تراز ۷۹.۸۰ دلار تلاش کند. این سطح مهمی است که باید با دقت مراقب آن بود زیرا شکست قیمت بالاتر از آن می تواند نشانه از سرگیری روند صعودی باشد.

  پس از آن، این جفت ارز می تواند به خط مقاومت کانال برسد و در صورت عبور از این مانع، مومنتوم صعودی آن افزایش یابد. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا از سطح مقاومت بالاسری کاهش یابد و به زیر ۶۰.۰۴ دلار برسد، نشانه ای از شروع روند اصلاح عمیق تر قیمت تا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه (۴۵ دلار) خواهد بود.

  نمودار4

  این جفت ارز از سطح میانگین متحرک ساده ۱۰۰ جهش کرده و گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از ۲۰-EMA حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می تواند حرکت خود در مسیر رسیدن به مرز ۷۹.۸۰ دلار را آغاز کند. البته در این سطح خرس ها ممکن است دوباره مقاومت سختی از خود نشان دهند.

  در روند نزولی، سطح مهمی که باید با دقت زیر نظر داشت، خط حمایت کانال است. شکست و بسته شدن قیمت زیر این حمایت اولین نشانه از تضعیف قدرت گاوها در بازار است. اگر قیمت به زیر ۶۰.۰۴ دلار برسد، این کاهش می تواند تا تراز ۵۵ دلار هم ادامه یابد.

   در حال حاضر، الگوراند (ALGO) زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۷۷ دلار) معامله می شود اما دم بلند روی کندل دیروز نشان می دهد که گاوها تلاش دارند از حمایت ۱.۵۱ دلاری دفاع کنند.

  نمودار6

  اگر گاوها قیمت را به سمت سطوح بالاتر از خط روند نزولی کشانده و در این ناحیه حفظ کنند، نشان می دهد که احتمالاً اصلاح کوتاه مدت به پایان رسیده و جفت ارز ALGO/USDT می تواند تا ۲.۱۵ دلار و سپس ۲.۵۵ دلار افزایش یابد.

  در مقابل، در صورت کاهش قیمت از ۱.۸۴ دلار، این جفت ارز دوباره می تواند تا سطح ۱.۵۱ دلار کاهش یابد. اگر گاوها از این حمایت دفاع کنند، احتمالاً این جفت ارز برای چند روز در بازه بین ۱.۸۴ تا ۱.۵۱ دلار باقی می ماند.

  شکست و بسته شدن قیمت زیر تراز ۱.۵۱ دلار نشان دهنده تغییر احتمالی در روند حرکت این ارز است. پس از آن، این جفت ارز می تواند به حمایت بعدی خود در تراز قیمت ۱.۱۵ دلار برسد.

  نمودار7

  این جفت ارز در تلاش است تا از حمایت قدرتمند موجود در تراز ۱.۵۱ دلار بازگردد، اما این روند بهبود ممکن است در میانگین های متحرک و بار دیگر در خط روند نزولی به موانع مهمی برخورد کند.

  اگر قیمت بعد از برخورد با مقاومت بالاسری کاهش یابد، نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازار منفی بوده و معامله گران با هر بار افزایش قیمت برای فروش اقدام می کنند. این امر احتمال شکست قیمت زیر تراز ۱.۵۱ دلار را افزایش می دهد.

  اگر قیمت تا بالای خط روند نزولی افزایش یابد و در همین ناحیه باقی بماند، این دیدگاه منفی اعتبار خود را از دست خواهد داد. البته گاوها یکبار دیگر تلاش می کنند تا حرکت صعودی خود را از سر بگیرند.

  روز ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور)، تزوس (XTZ) با جهشی شارپی از سطح شکست ۴.۴۷ دلاری روبرو شد، که نشان دهنده خرید تهاجمی به هنگام افت قیمت بود. روز بعد، گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۱۰ دلار) هدایت کردند و از آن زمان تا کنون این ارز توانسته است این سطح را حفظ کند.

  نمودار9

  شیب افزایشی میانگین های متحرک و قرار گرفتن RSI در قلمرو مثبت نشان می دهد که گاوها برتری دارند. به احتمال زیاد خریداران منطقه مقاومتی ۸.۰۳ تا ۸.۴۲ دلار را به چالش می کشند.

  شکست و بسته شدن قیمت بالای این منطقه نشان دهنده شروع مرحله بعدی از روند صعودی این ارز است. پس از آن، این جفت ارز می تواند تا سطح روانی ۱۰ دلار افزایش یابد.

  برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالاسری کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این جفت ارز می تواند تا تراز ۴.۴۷ دلار کاهش یابد.

  در حال حاضر، این جفت ارز تلاش می کند از ۲۰-EMA بازگردد که در واقع نشان می دهد که احساسات حاکم در میان معامله گران مثبت شده است و آنها با هر بار افت قیمت مشغول خرید می شوند. گاوها نیز سعی می کنند قیمت را به مقاومت ۷.۵۰ دلاری برسانند.

  در چنین شرایطی، ممکن است این جفت ارز تا سطح ۸.۰۳ دلار هم افزایش یابد؛ جایی که خرس ها احتمالاً به شدت مقاومت خواهند کرد. اگر گاوها در مقابل این مقاومت تسلیم نشوند، احتمال شکست قیمت بالاتر از این سطح قوت می گیرد.

  نمودار10

  در صورت کاهش قیمت و شکست آن زیر میانگین های متحرک، این دیدگاه صعودی باطل می شود. چنین حرکتی می تواند منجر به افت قمیت تا مرز ۵.۵۰ دلار و سپس ۴.۴۷ دلار شود.

   الروند (EGLD) اخیراً از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۸۱ دلار) جهش کرده است اما نتوانست مانع موجود در تراز ۲۴۵.۸۰ دلار را پشت سر بگذارد. این نشان می دهد که گاوها هنگام افت قیمت در حال خرید هستند، در حالی که خرس ها با هر بار افزایش قیمت دارایی خود را می فروشند.

  میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۲۰ دلار) مسطح شده و RSI درست بالای نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

  خریداران در تلاشند تا جفت ارز EGLD/USDT را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند. در صورت موفقیت آنها، گاوها دوباره سعی می کنند این جفت ارز را به بالای ۲۴۵.۸۰ دلار برسانند. در چنین حالتی، این جفت ارز می تواند به ۳۰۳.۰۳ دلار برسد.

  برعکس، اگر خرس ها قیمت را از سطح فعلی پایین تر بیاورند، لمس مجدد میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه امکان پذیر می شود. شکست و بسته شدن قیمت زیر این حمایت می تواند راه را برای سقوط بیشتر تا مرز SMA-۱۰۰ (۱۳۲ دلار) باز کند.

  این جفت ارز از خط روند صعودی خارج شده است که نشان می دهد معامله گران هنگام افت قیمت در حال خرید هستند. گاوها اکنون سعی می کنند قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از خط روند نزولی سوق داده و در همان نواحی حفظ کنند. در صورت موفقیت آنها، این جفت ارز روند صعودی خود را از سر گرفته و این حرکت را تا رسیدن به ۲۷۷.۸۸ دلار و سپس ۳۰۳.۰۳ دلار ادامه می دهد.

  برخلاف این فرض، در صورت کاهش قیمت از خط روند نزولی، خرس ها سعی می کنند با کشیدن قیمت به زیر خط روند صعودی، شرایط را به نفع خود تغییر دهند. چنین حرکتی می تواند راه را برای اصلاح عمیق تر قیمت هموار کند.

  پربیننده ها

  حاشیه ها

  ورزشی

  عکس خبری

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *