دوشنبه, 22 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

جزییات جدید از عرضه برنج در بورس

۱۱:۰۰ ق٫ظ, ۲۲ شهریور ۱۴۰۰
عرضه برنج در بورس

دومین نماد معاملاتی گواهی سپرده برنج طارم مازندران در حالی روز گذشته در بورس کالای ایران گشایش یافت که معاملات ۵ هزار گواهی سپرده معادل ۵ تن برنج در نخستین روز کاری این نماد به ثبت رسید.

شایان ذکر است انبار شرکت توسعه تجارت برنج مازندران از روز سه شنبه ۱۶ شهریور ماه آماده پذیرش محصول برنج سفید طارم محلی بوجار نشده مشتریان شد و با اعلام آمادگی این انبار برای پذیرش محصول، نماد معاملاتی گواهی سپرده کالایی برنج تحت عنوان برنج طارم ۰۱۰۴ تجارت مازندران (پ) گشایش یافت و تاکنون ۵ هزار گواهی سپرده در این نماد مورد معامله قرار گرفته است.

محصول تحویلی به انبار باید تولید سال زراعی جاری و در کیسه های پلاستیکی باشد و انباردار، کالای تولیدی سال های زراعی گذشته را پذیرش نخواهد کرد.

گفتنی است، معاملات گواهی سپرده برنج طارم مازندران برای نخستین بار از روز شنبه ۱۴ فروردین ماه آغاز شده بود که سررسید نماد معاملاتی مذکور ۳۱ خرداد ماه امسال بود.

شایان ذکر است، هر گواهی سپرده برنج طارم یک کیلوگرم از این محصول است و سررسید انبار جدید ۲۹ تیر ماه ۱۴۰۱ بوده و آخرین روز معاملاتی نماد ایجاد شده ۲۲ تیر ماه است و پس از آن معاملات نماد برای فرآیند تحویل و تسویه حساب با انبار متوقف خواهد شد.

اطلاعات مربوط به سفارش ها و قیمت های معاملاتی در بخش “بورس کالا” قسمت “گواهی سپرده” در سایت www.tsetmc.com برای عموم قابل مشاهده است.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *