جمعه, 16 مهر 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

فیس‌بوک عرضه محصولات جدید را آهسته کرد

۳:۱۸ ب٫ظ, ۱۶ مهر ۱۴۰۰
فیس بوک

مدیران این شرکت شبکه اجتماعی همچنین کار روی محصولات فعلی را متوقف کرده‌اند.

فیس‌بوک هفته گذشته در بحبوحه مخالفت فزاینده نمایندگان مجلس آمریکا و گروه‌های فعال اعلام کرده بود کار ساخت نسخه اپلیکیشن اینستاگرام برای کودکان را متوقف کرده است.

پس از این که فرانسس هوگن که به عنوان مدیر محصول در تیم اطلاعات نادرست مدنی فیس‌بوک کار می‌کرد، فاش کرد که وی سوت زنی بوده که اسناد مربوط به تحقیقات اخیر وال استریت ژورنال را فراهم کرده است، فیس‌بوک در هفته های اخیر هدف انتقاد قرار گرفته است. این اسناد نشان داده که محققان داخلی فیس بوک اغلب مشکلات جدی در خصوص محتوای نامناسب یا رفتار کاربر در سرویس‌های این شرکت شناسایی می‌کنند اما فیس بوک به طور معمول موفق نمی‌شود آنها را حل کند. این گزارشها باعث شده قانونگذاران آمریکایی خواستار تحقیقات و احتمال برگزاری جلساتی در خصوص این مسائل شوند.

قطعی شش ساعته سرویس‌های فیس‌بوک شامل اینستاگرام، واتس‌اپ و مسنجر در روز دوشنبه هم به این مشکلات به این مشکلات اضافه شد. طبق اعلام فیس بوک، این قطعی که مانع دسترسی سه میلیارد و نیم کاربر به سرویس‌های این شرکت شد، به دلیل تغییر پیکربندی اشتباه روی داد.

ارزش سهام فیس‌بوک هفته جاری حدود سه درصد سقوط کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، در این بین، کاخ سفید اعلام کرد اقدامات و اصلاحات بیشتری باید با توجه به نگران‌های حریم خصوصی و اعتماد در خصوص شرکت فیس‌بوک انجام شود. جن ساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید این اظهارات را یک روز پیش از شهادت فرانسس هوگن در برابر کنگره مطرح کرد.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *