سه شنبه, 14 فروردین 1403

اخبار روز

ما را دنبال کنید

قیمت طلای جهانی و یک رکورد تاریخی!

۱۱:۴۴ ق٫ظ, ۱۴ فروردین ۱۴۰۳
بازار طلا قیمت‌ طلا

قیمت هر اونس طلا با ۱.۵۰ درصد افزایش به ۲۲۶۳ دلار و ۲۷ سنت رسید.

به گزارش اقتصاد آزاد قیمت طلا در روز گذشته به بالاترین رقم رسیده است. گزارش کاهش تورم در آمریکا احتمال پایین آمدن نرخ بهره فدرال رزرو در ماه ژوئن را افزایش داده و از قیمت طلا حمایت کرده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۵۰ درصد افزایش به ۲۲۶۳ دلار و ۲۷ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۱.۸۹ درصدی به ۲۲۸۰ دلار و ۸۰ سنت رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند بالا نرفتن شاخص هزینه‌کرد مصرف فردی در آمریکا بیش از پیش از قیمت طلا حمایت کرده و آن را تا یک رکورد جدید بالا می‌برد.

این شاخص در حال حاضر به پایین‌ترین رقم طی دو سال گذشته رسیده است. بدین ترتیب فدرال رزرو می‌تواند روند کاهش نرخ بهره را هرچه زودتر آغاز کند.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا با اشاره به احتمال کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن گفت: «آخرین گزارش‌های تورم آمریکا مطابق با انتظار ما بوده است».

تاجران در حال حاضر ۶۹ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه ژوئن پایین بیاورد. این رقم در روز جمعه برابر با ۶۴ درصد بود.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

بالا رفتن احتمال کاهش نرخ بهره، تمایل به خرید طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن و افزایش خرید بانک‌های مرکزی باعث شد طلا بزرگترین افزایش قیمت ماهانه خود طی سه سال گذشته را در ماه مارس تجربه کند.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۱.۶۶ درصد افزایش به ۲۵ دلار و ۳۳ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۲۵ درصدی ۹۱۳ دلار و ۶۰ سنت معامله می‌شود.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *