جمعه, 19 شهریور 1400

اخبار روز

ما را دنبال کنید

هزینه نگهداری آزادراه‌ها 12 درصد از استانداردهای جهانی بالاتر است

۱:۳۳ ب٫ظ, ۱۹ شهریور ۱۴۰۰
رستم قاسمی

به گزارش اقتصاد آزاد به نقل از  تسنیم، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی اول ماه جاری در صحن علنی مجلس گفته بود: در حوزه حمل و نقل حدود 200 هزار کیلومتر جاده‌ وجود دارد که متاسفانه به لحاظ نگهداری شرایط مطلوبی ندارند و شما -نمایندگان مجلس- این موضوع را در حوزه‌های انتخابیه خود شاهد هستید.

وی افزود: در بخش ریلی کشور که همه کشورها حمل و نقل ایمن و ارزان را تامین می‌کنند، متاسفانه به لحاظ بستر، ناوگان و سرعت قطارها کاهش داشتیم و حداکثر 10 درصد حمل بار و مسافر توسط حمل و نقل ریلی انجام می‌شود و این شایسته نیست.

حال پس از گذشت حدود سه هفته معاون وزیر راه و شهرسازی گفته طبق استانداردهای موجود باید 3 تا 6 درصد ارزش روز هر آزادراه صرف بهسازی و نگهداری از آن شود اما در حال حاضر 15 درصد از درآمدهای آزادراهی برای نگهداری صرف می‌شود که با استفاده از روش‌های نوین در ساخت روسازی آزادراه‌ها باید هزینه‌های نگهداری را کاهش داد. وی ادامه داد: در این اولویت‌بندی بهسازی، 10 آزادراه در نظر گرفته شده است که طبق برنامه‌ریزی انجام شده در سه اولویت‌بندی در دوره 6 ساله انجام خواهد شد.

خادمی از پنج آزادراه در اولویت اول نام برد و گفت: آزادراه قم- کاشان، قزوین- رشت، زنجان- تبریز، قزوین- زنجان و کاشان- نظنز- اصفهان در اولویت اول قرار دارد و برای بهسازی آزادراه‌ها حدود 4 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *