شنبه, 29 مهر 1402

اخبار روز

ما را دنبال کنید

پیش‌بینی حساس درباره قیمت طلا و سکه

۱۰:۴۴ ق٫ظ, ۲۹ مهر ۱۴۰۲
قاچاق طلا

به گزارش اقتصاد آزاد «محمد کشتی‌آرای» درباره تحولات بازار طلا در آخرین روزهای مهر اظهار داشت: هفته گذشته اخبار خاورمیانه قیمت طلا و فلزات دیگر را تحت تاثیر قرار داد و بهای جهانی طلا با افزایش همراه بود.

وی افزود: در هفته آخر مهره بهای انس جهانی طلا ۱۷ دلار افزایش یافت و به یک‌هزار و ۹۵۰ دلار رسید و این افزایش جهانی موجب نوساناتی در بازار داخل شد، اما در مقابل نرخ ارز که پیش از این سیر صعودی داشت دوباره کاهش یافت و با تعدیل به نرخ اولیه ارز بازگشت.

به گفته این فعال بازار طلا، تعدیل نرخ ارز باعث شد که قیمت طلا فقط ۱.۵ تا ۲ درصد نوسان داشته باشد و تقریبا می‌توان گفت که قیمت‌ها ثبات داشت.

وی بیان‌داشت: در مجموع می‌توان گفت هفته پایانی مهر با توجه به تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه، افزایش بهای انس جهانی طلا و نوسانات نرخ ارز در بازار طلا آرامش نسبی برقرار بود و سطح داد و ستدها نیز کاهش داشت و کاهش معاملات موجب ثبات قیمت‌ها شده بود.

کشتی‌آرای اظهار داشت: در آخرین معاملات روز گذشته قیمت سکه طرح قدیم ۱۰۰ هزار تومان افزایش هفتگی قیمت داشت و سکه طرح جدید بدون تغییر قیمت معاملات را به پایان رساند.

وی ادامه‌داد: نیم سکه، ربع سکه و سکه‌های یک گرمی ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت هفتگی داشتند و این ریزش قیمت نشان از کاهش تقاضا در بازار برای خرید طلا و سکه است.

این فعال بازار طلا گفت: قیمت هر مثقال طلای آب شده تحت تاثیر افزایش بهای انس جهانی طلا ۵۵ هزار تومان رشد داشت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۱۳ هزار تومان افزایش قیمت داشت.

وی اظهار داشت: نوسانات جزئی قیمت انواع سکه و طلا حاکی از ثبات بازار طلا بود که موجب کاهش تقاضا هم شد و این افت تقاضا باعث شد حباب سکه هم ۲۰۰ هزار تومان کم شود و در محدوده پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باقی بماند.

کشتی‌آرای گفت: پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده بهای انس جهانی در محدوده یک‌هزار و ۹۵۰ دلار باقی بماند و تحولات سیاسی پیش از این بر قیمت طلا تاثیری نداشته باشد و تا روز دوشنبه قیمت‌ها در این سطح باقی بماند.

پربیننده ها

حاشیه ها

ورزشی

عکس خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *